Oferta dla domów jednorodzinnych

Właścicielu budynku jednorodzinnego!

Uzyskaj dofinasowanie na wymianę źródła ciepła, ocieplenie, wymianę okien i drzwi.

Dofinansowania do termomodernizacji budynków jednorodzinnych w Programie Czyste Powietrze

 

Właściciele budynków jednorodzinnych mogą otrzymać dofinansowanie. Wiemy, jak wypełnić wnioski do Programu „Czyste Powietrze”. Dofinansowanie jest przeznaczone na wymianę źródła ciepła, ocieplenie ścian, ocieplenie stropu lub dachu oraz wymianę okien i drzwi.

Wielkość dofinasowania może wynieść od 30% do 90%

 

Minimum kosztów kwalifikowanych zostało określone na poziomie 7 tys. zł, a maksymalne koszty kwalifikowane mogą wynieść 53 tys. zł. Dla wielkości kosztów 53 tys. zł dofinansowanie może wynieść od
15,9 tys. do 47,7 tys. zł, kwota dofinansowania nie jest opodatkowana.

Zakres modernizacji powinien wynikać z profesjonalnie przeprowadzonego audytu lub oceny energetycznej. Wykonujemy audyty energetyczne oraz pomagamy w wypełnieniu wniosku do dofinansowania. W sezonie grzewczym nasza oferta wzbogacona jest o badanie termowizyjne, które wykonujemy podczas wizji budynku.

 

Co daje termowizja? Dzięki niej określamy miejsca ucieczki ciepła. Warto wspomnieć, że starty energii przez ściany mogą wynosić nawet 20-30%. Okna odpowiedzialne są za straty na poziomie 15-20%. Przez nieocieplony dach lub strop pod nieogrzewanym poddaszem może uciekać nawet 30% energii. Przeprowadzona kompleksowa termomodernizacja może przynieść oszczędności na energii sięgające nawet 60%.

W ramach Programu Czyste Powietrze możliwe jest również otrzymania dofinansowania na zakup i montaż źródła ciepła dla budynków w trakcie budowy. Warunkiem, jaki należy spełnić, jest konieczność dostosowania współczynników przenikania ciepła do warunków, jakie będą obowiązywać w 2021 roku.

 

Oznacza to konieczność zastosowanie okien trzyszybowych o współczynniku Uw≤0,90 [W/m2K], drzwi o współczynniku U≤1,30 [W/m2K], zastosowanie grubości izolacji umożliwiającej osiągnięcie współczynników przenikania ciepła U dla ścian U≤0,20 [W/m2K], stropów/dachów U≤0,15 [W/m2K].

Zamów usługę i zadbaj o szczelność w Twoim budynku

Napisz do nas, zadzwoń lub przyjdź do siedziby